Kako Frontier Technologies Transformiraju Međunarodne Odnose i Ekonomiju
U svijetu gdje se tehnologija razvija brže nego ikad, američki lideri suočavaju se s novim izazovima i prilikama koje oblikuju međunarodne odnose i nacionalnu ekonomiju. Frontier technologies, uključujući umjetnu inteligenciju, biotehnologiju i razvoj čipova, postavljaju temelje za budućnost koja će zahtijevati inovativne pristupe i misli koje nadmašuju tradicionalne granice.
Potrebni Mostovi između Znanosti i Politike
Kako bi se ispunila ta potreba za inovacijama, Institucija Hoover i Inženjerska škola Sveučilišta Stanford osnovali su Pregled tehnologije u nastajanju Stanforda (SETR). Ova inicijativa nastoji stvoriti mostove između znanstvenih istraživanja, politike u Washingtonu i poslovnog sektora, prepoznajući važnost sinergije između ovih aspekata za unapređenje američkog liderstva na globalnoj sceni.
Podcast “Međusobno povezivanje”: Most za Razumijevanje
U sklopu SETR-a, pokrenuta je nova podcast serija pod nazivom Međusobno povezivanje, koja ima za cilj istraživanje međusobnog utjecaja tehnologije i vanjske politike. Ovaj podcast okuplja vodeće stručnjake kako bi raspravili o trenutnim trendovima i budućim pravcima koje ove tehnologije nametnu.
Korištenje Vodećih Umova za Istraživanje Tehnoloških Revolucija
Svaka epizoda podcasta kombinira analizu vanjske politike s dubokom tehničkom stručnošću, dok gosti raspravljaju o tehnologijama koje oblikuju svijet. „Ponosni smo što surađujemo sa Pregled tehnologije u nastajanju Stanforda da bismo istražili ovu vezu između ključnih graničnih tehnologija i uloge Sjedinjenih Država u svijetu“, ističe Michael Framan, predsjednik CFR-a.
Uloga Američke Tehnološke Politike
U današnjem svijetu gdje tehnološka politika zauzima središnje mjesto u američkoj vanjskoj politici, Condoleezza Rice, bivša državna tajnica, naglašava potrebu za svjesnošću o globalnim promjenama. “Moramo pomoći našim čelnicima da se suoče s budućim izazovima”, izjavila je, ističući da će tranzicija ka autokraciji značajno promijeniti globalnu dinamiku.
Istraživanje Temeljnih Tehnoloških Izazova
Prva epizoda podcasta fokusira se na industriju čipova i kako trenutne promjene utječu na budućnost računalstva. Gosti, uključujući CFR-ovog Sebastiana Elbauma i profesora sa Stanforda Marka Horowitza, diskutiraju o važnosti jačanja američkog domaćeg lanca opskrbe čipovima i učinkovitosti izvoznih kontrola.
Umjetna Inteligencija i Robotika: Transformacija Industrije
Druga epizoda dovodi do ključne rasprave o tome kako umjetna inteligencija oblikuje modernu robotiku. Uz sudjelovanje stručnjaka poput Kevina Weila i prof. Allison Okamura, razgovara se o budućim mogućnostima i izazovima vezanima uz korištenje robota u proizvodnji.
Nova Era U Svemiru: Od Vladavine Država do Komercijalnog Prostor
U trećoj epizodi, gosti razgovaraju o transformaciji svemirske ekonomije s fokusom na prelazak iz tradicionalnog modela prema komercijalizaciji svemirskih aktivnosti. Raspravlja se o potencijalnim prilikama i pitanju kako osigurati odgovornu upotrebu svemira.
Fokus na Ključne Tehnološke Tematike
Podcast će se emitirati svake druge sedmice, s širokim spektrom tema, od svemira do biotehnologije, omogućujući slušateljima dublje razumijevanje kako ove inovacije utječu na globalnu geopolitiku.
Uloga Vijeća za Vanjske Odnose i Stanforda
Vijeće za vanjske odnose (CFR), osnovano 1921. godine, ima za cilj unaprijediti javnu raspravu o vanjskoj politici. Njihova partnerstva s institucijama poput SETR-a pomažu oblikovati strategije koje su korisne i za sektor državnog upravljanja i za poslovne lidere.
Pregled tehnologije u nastajanju Stanforda (SETR) jedinstveni je program koji stavlja naglasak na vrlo važne tehnologije koje će oblikovati našu budućnost, pomažući javnom i privatnom sektoru da bolje razumije te transformativne procese.