NASA-ina Misija Na Mjesec: Inficonova Tehnologija u Akciji
Uvod u Misiju
NASA je s ponosom najavila svoju drugu misiju lunarnog lansiranja zakazanu za 26. veljače. Ova misija markira povratak u istraživanje Mjeseca nakon gotovo 12 godina, a zajedno s NASA-om, na ovom putovanju sudjelovat će i Inficon USA, globalna kompanija specijalizirana za inovativne tehnologije.
Ciljevi Misije
Ova misija ima ključni cilj: otkriti ima li na Mjesecu vode. Kako bi se to postiglo, Inficonova vrhunska tehnologija bit će korištena u analizi uzoraka tla. Samuel Chester, inženjer proizvoda u Inficonu, objasnio je da će istraživanje Mjeseca pomoći u pronalasku "dobrog mjesta za sletanje", kako bi astronauti mogli opskrbiti svoje misije potrebnim resursima poput vode i kisika.
Tehnološke Inovacije na Mjesecu
Inficon razvija opremu koja će se koristiti u kopanju na Mjesecu. Kako Chester napominje, jedini način da se sazna postoji li voda ili korisni kemijski spojevi jest kopanje. NASA planira koristiti INFICON tehnologiju za analizu uzoraka tla koji će biti prikupljeni s površine Mjeseca, što će omogućiti procjenu potencijalnih resursa.
Prvi Koraci prema Povratku na Mjesec
Iako će ovo putovanje biti bez ljudske posade, predstavlja značajan korak prema budućim misijama na Mjesec. Ova misija će biti prva NASA-ina misija na Mjesecu od Apolla 17 1972. godine, i njen uspjeh mogao bi značiti novi početak za ljudsko istraživanje Mjeseca.
Tehnička Rješenja i Rad Na Tlu
Greg Kreinheder, inženjer mehaničke kvalitete u Inficonu, otkriva da je oprema dizajnirana za analizu uzoraka koja će biti pričvršćena na Lander. Nakon što Lander bude lansiran raketom Falcon 9, orbitirat će oko Zemlje prije nego što krene prema Južnom polu Mjeseca.
Kada uzorci budu prikupljeni, INFICON-ova tehnologija analizirat će ih kako bi saznali postoji li voda. U slučaju da se potvrdi postojanje vode, Kreinheder napominje da se voda može podijeliti na vodik i kisik. Ovi resursi mogli bi značajno poboljšati mogućnosti dugoročnog opstanka na Mjesecu, gdje bi vodik mogao poslužiti kao gorivo za povratak na Zemlju, dok bi kisik bio ključan za disanje astronauta.
Putovanje i Oprema
Putovanje do Mjeseca planira se trajati oko 11 dana, ali INFICON-ova oprema će ostati na Mjesecu nakon slijetanja. Kreinheder vjeruje da će simulacije koje su provedene na Zemlji pridonijeti održivosti tehnologije u svemirskim uvjetima, omogućujući znanstvenicima da maksimalno iskoriste svaku priliku na Mjesecu.
Gledanje U Živo
Zanimanje za ovaj događaj je veliko, a svi zainteresirani mogu pratiti prijenos uživo misije na NextSpaceFlight.com u srijedu, 26. veljače, s početkom u 19:17. Ova misija ne slavi samo povratak na Mjesec, već i novu eru istraživanja koja će oblikovati budućnost ljudskih putovanja u svemir.
Zaključak
NASA i Inficon postavljaju temelje za nove istraživačke misije koje bi mogle transformirati naše razumijevanje Mjeseca i njegovih resursa. Ova misija predstavlja uzbudljivu priliku za otkrivanje i inovacije dok koračamo prema budućnosti svemirskih putovanja.