Upoznajte Michaela Ternasky-Hollanda: Mistra kreativnosti i tehnologije
Kreativna metodologija i interaktivne instalacije
Michaela Ternasky-Holland, Emmy nagrađivana redateljica, poznata je po svojim inovativnim interaktivnim instalacijama i AI filmovima. Njezina najnovija djela, Božićni recept i Hvala, mama., predstavljaju spoj tradicionalnog pripovijedanja i modernih tehnologija. Tijekom razgovora, Ternasky-Holland će podijeliti uvid u svoju kreativnu metodologiju koja obuhvaća proces stvaranja, od ideje do realizacije. Njezin pristup obično uključuje suradnju s različitim umjetnicima i stručnjacima iz različitih područja, čime stvaraju jedinstvena i angažirajuća iskustva.
Uloga umjetne inteligencije u stvaranju
Jedan od ključnih aspekata Ternasky-Hollandove umjetničke prakse je uključivanje umjetne inteligencije (AI) u kreativne koncepte. Sudionici će imati priliku raspraviti o tome kako AI može dodati novu dimenziju umjetničkoj produkciji. Ovo otvara pitanje o percepciji umjetnosti i vrijednosti kreativnog izraza kada se tehnologija miješa s ljudskom maštom.
Prepoznatljivost i priznanja
Ternasky-Holland je postigla značajan uspjeh u umjetničkom svijetu, s radovima koji su kurirani od strane uglednih institucija i festivala. Njena djela predstavljena su na prestižnim događanjima poput Venecijanskog međunarodnog filmskog festivala i SXSW, a njezini projekti su se našli i u poznatim tiskovnim medijima kao što su Time, Forbes i The Guardian. Ova priznatost ne dolazi slučajno: Ternasky-Holland je 2021. godine osvojila nagradu za najbolje VR iskustvo na nagradama Media za društveni utjecaj, čime je dodatno osnažila svoju reputaciju u industriji.
Sponzori i podrška
Događaj na kojem će Ternasky-Holland izložiti svoja djela sponzoriraju Odjel za filmske i medijske studije, UCI Digital Humanity Exchange (DHX) i Global Culture. Ova suradnja daje dodatnu težinu i značaj događaju, ističući važnost interakcije između umjetnosti i akademske zajednice.
Zaključak događaja
Ternasky-Hollandov pristup ne samo da osvježava percepciju umjetničkih praksi, već i potiče sudionike na razmišljanje o etici i budućnosti umjetnosti u doba digitizacije. Kroz otvorenu raspravu o njezinim radovima i metodama, sudionici će steći bolje razumijevanje složenosti suvremenih kreativnih izraza.